BORU
KRAV MAGA
O MNIE

 

Krav Maga trenuję od 2009 roku, od pierwszego treningu stała się dla mnie nie tylko okazją na fizyczny odpoczynek czy naukę samoobrony, ale również system postępowania w codziennym życiu. Zrozumiałem, że otaczająca nas rzeczywistość na pozór spokojna, skrywa wiele niebezpieczeństw, na które chciałem być przygotowany.Moja droga zaczęła się bardzo wcześnie, bo gdy miałem zaledwie 10 lat i właśnie dlatego, uważam że Krav Maga ukształtowała mnie jako człowieka, przez cały okres mojego dorastania uczyłem się jak zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz osobom w moim otoczeniu. Umiejętności, które nabywałem z czasem dały mi ogromną pewność siebie, którą przekułem w ambicję by osiągać co raz to wyższe szczyty.

Treningi stały się dla mnie przyjemnością, dlatego oprócz zajęć grupowych przyjmowałem lekcje indywidualne oraz ogromną pracę wykonywałem sam w domu, szlifując techniki i przekraczając własne granice. Momentem, w którym ta przyjemność stała się pasją były egzaminy na stopień D1 (defender 1), na tamten czas było to dla mnie niesamowite osiągnięcie, które uruchomiło chęć na więcej. Obecnie posiadam stopień F4 (fighter 4), jednak moim celem jest poziom expert. Żeby to osiągnąć dostosowuję swój plan treningowy nie tylko w kierunku technik, ale również pod względem kondycyjnym, szybkościowym i wytrzymałościowym. Ukończenie kursu na trenera personalnego, pozwala mi na odpowiednie dopracowanie tygodniowych planów treningów czy diety.


W Krav Maga na pierwszym miejscu zawsze stawiana jest prewencja i rozwiązanie problemu najwcześniej jak to możliwe. Ta maksyma od pierwszego treningu utkwiła w mojej głowie i od samego początku gdziekolwiek się nie znajdowałem miałem na uwadze wszelkie niecodzienne sytuacje i zachowania, a wszystko po to by chronić najbliższych. Mój pseudonim Boru jest odzwierciedleniem tej zasady. Boru to z mitologii Azji środkowej wilk chroniący swoje stado.

Dotychczasowe
osiągnięcia


01.02.2015 r. - I miejsce w kategorii rwanie jednorącz w Otwartych Mistrzostwach Torunia w Kettlebell BOLT
04.06.2015 r. - I miejsce w Mistrzostwach Polski Kettlebell Bolt w kategorii- długi cykl oburącz
04.06.2015 r. - III miejsce w mistrzostwach Polski w Kettlebell Bolt w kategorii- długi cykl jednorącz
04.2016 r. - Knife Fighting and Defence Instructor Course
2017 r. - KRAV MAGA self-defense instructor course

08.2018 r. - Personal trainer course
09.2019 r. - KRAV MAGA for KIDS instructor course
11.2019 r. - VIP close protection instructor course
02.2019 r. - Fighter 4
06. 2019 r. - KRAV MAGA military instructor